1992 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Ayşegül Girgin, 1994 yılında ‘Yenidoğan bebeklerin emzirilme alışkanlıkları’ konulu çalışmasıyla Nusret Fişek Hizmet Ödülü aldı. Haydarpasa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde acil servis hekimi olarak çalıştıktan sonra 1997 yılında lazer epilasyon, lazer tedavisi ve medikal estetik üzerine çalışmalara başladı .Bu dönemde Cynosure ve Asclepion firmaları ile lazer tedavileri ve teknolojileri hakkında eğitimler verdi.

2005 yılında Dr. Girgin kendi kliniğini kurdu (KlinikA Polikliniği ). Hayat boyu öğrenmenin gerekliliğine inan Dr.Ayşegül Girgin, o tarihten bu yana Fransız Mezoterapi Derneği (Fransa), Uluslararası Estetik ve Mezoterapi Topluluğu (ISAM), Estetik Mezoterapi Eğitimleri (Fransa), Avrupa Mezoterapi Derneği , Association Medecine ve Mesotherapie Esthetique (AMME), AGORA Società Scientifica Italiana di Medicina ve Indirizzo Estetico Tıbbi Estetik Okulu (İtalya) eğitimlerine katıldı. Medikal Estetik, Mezoterapi ve Ozon Terapisi ile ilgili TC Sağlık Bakanlığı sertifikaları bulunmaktadır. 2018 yılında italya’da “Università degli Studi di Camerino” Easthetic Medicine Masterını tamamladı. Halen Trakya Üniversitesi tıp fakültesi anatomi ABD de doktara yapmaktadır.

2016 yılında Türkiye’de ilk kez yapılan, MESTDER ve Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi işbirliği ile düzenlen Medikal Estetik Yüz Kadavra Çalıştayları’nda  master eğitmenlerden biri olarak görev aldı.Şu anda Metsacademy bünyesinde Trakya Üniversitesi, Hacettepe üniversitesinde Fullface estetik kadavra çalıştaylarında eğitmen olarak görev almaktadır. APTOS  uluslararası eğitmenidir.

Dr. Girgin kendini eğitmeye devam etmekle kalmaz aynı zamanda deneyim ve bilgisini meslektaşlarıyla paylaşmayı da sever. Şu anda Medikal Estetik Tıp Derneği (MESTDER) ‘nin ve Estetik Tıp Derneği’nin kurucu üyesi ve genel sekreteri olarak çalışmaktadır. Fransız Mezoterapi Birliği üyesi ve Türk Antiaging Derneği üyesidir. MESTDER Yüz ve Vücut Mühendisliği Atölyesi, MESTDER Ulusal Kongresi, MESTDER iple askılama Atölyesi, 21. Dünya Estetik Tıp Kongresi (WCAM) 2017 dahil olmak üzere çeşitli bilimsel toplantılar için sekreterlik ve organizasyon komitesi üyesi olarak görev yaptı.

Ayrıca ,

“Estetik Botulinum Toksin Uygulamaları” kitabı yazarlarından biridir.

‘Estetik Tıpta Dermal Dolgular’ kitabı ve

Dr. Jack Le Coz ‘un “Ağrı ve Estetikte Mezoterapinin Yeri” kitabının çeviri editörlerinden biridir.

Dr. Girgin Türkçe, İngilizce ve İtalyanca konuşuyor (orta). Yoğun programına izin verdiği zamanlarda resim yapmayı ve seyahat etmeyi sever.